Hostitel

2. září 2014 v 0:00 | Spencer
Ahoj, po dlouhé době vás vítám u recenze, která bude na knížku Hostitel :)

Autor: Stephenie Meyer
Název: Hostitel
Nakladatelství: Tatran
Rok vydání: 2009
Počet stran: 552 str.
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány


Anotace:

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopk zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.

Moje hodnocení:

Tahle knížka se mi moc líbila. Byla psaná trošku jiným stylem a musím říct, že mi chvíli trvalo než jsem si na něj zvykla, ale i přesto byla úžasná :)

Knížku napsala Stephenie Meyerová, kterou můžete znát díky její ságy Stmívání. Mylím, že se autorka touhle knihou překonala. A pokud nad knihou váháte kvůli Stmívání, neváhejte, protože se kniha Stmívání vůbec nepodobá.
Hodně lidí zná knihu, ale málo kdo ví, že Hostitel byl taky zfilmován. Film šel do kin v Dubnu 2013.

Příběh se ocitá v Americe, kde už žije velmi málo lidí. Naši zemi totiž ovládli Duše. Duše jsou něco jako mimozemšťané, kteří ovládají těla lidí. Na zemi ještě je pár lidí, a těm Duše říkají Rebelové.
Mezi rebeli patří i Melanie, která žije se svím bratrem Jamiem a přítelem Jeredem. Jednoho dne, když je najdou se melanie obětuje pro svého bratra. Pokusí se zabít, ale to ji bohužel nevýjde.
Když ji vyléčí vloží ji do těla duši jménem Poutnice. Většinou se stává, že člověk z těla zmizí a tělo ovládá jen Duše. Někdy se ale stane, že v těle spolu s Duší zůstane i člověk. A to se právě stane poutnici. Melanie je pořád v těle a je rozhodnutá bojovat.
Melanie začne Poutnici ukazovat její vzpomínky. Poutnice začne Melanie chápat a vydá se hledat Jereda a Jemieho.
Společně s němi najdou i Melaniiné příbuzné, problém je ale v tom, že Poutnici nikdo nevěří, že Melanie je uvnitř ní a že se je nechystá všechny zradit.

+ knihy

- Hlavní hrdinka
- Příběh

- knihy

- Začátek

Obálka:

Příběh:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama