Divergence

12. srpna 2014 v 8:00 | Laduka

Autor: Veronice Roth
Název: Divergence
Nakladatelství: Cooboo
Rok vydání: 2012
Počet stran: 344
Žánr: Sci-fi, fantasy, dystopie
Série: Povstalecká trilogie
Díl: 1

Anotace:

Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.Moje hodnocení:

Beatrice se musí rozhodnout, do které půjde frakce. Má na výběr z pěti frakcí. Odevzdanost, Mírumilovnost, Sečnělost, Neohroženost a Upřímnost. Když se rozhodne a začne výcvik, je na pochybách jestli si vybrala správně. Co se vše stane ve frakci? Dokáže dokončit výcvik, aby někam patřila?

Slovo, které podle mě vystihne tuhle knížku je: ÚŽASNÝ. Já jsem si jí úplně zamilovala. Už jsem jí četla dvakrát a podruhé, když jsem jí dočetla, tak bych jí nejradši otočila na začátek a četla znova.
Do knížky jsem se začetla hned na začátku. Styl psaní mi taky seděl, takže u toho není, co vytknout.
Beatrice mi byla hodně sympatická, být na jejím místě nevěděla bych, co mám dělat. Vybrat si pro jednu frakci by byl pro mě velký problém. Čtyřka mi ze začátku nevadil a čím dál jsem se v knížce dostala, tím víc se mi líbil. Postavy v knížce se byli skvělé. Nebyly to ploché postavy o ničem.
Moc se mi taky líbilo, že byl v popsaný všední život ve frakci a ne jen části, kde se něco dělo.
Obálka se mi líbí hodně. Ten znak je krásný a doplnění modrou se pěkně hodí.

Obálka:

Příběh:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama