Deklarace smrti

5. srpna 2014 v 13:47 | Laduka
Autor: Gemma Malley
Název: Deklarace smri
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013
Počet stran: 256
Žánr: Sci-fi, fantasy,
Série: -
Díl: 1

Anotace:

Velká Británie, rok 2140.
Život na Zemi se změnil od základů. Lidská civilizace už není ohrožena smrtelnými nemocemi, na které věda objevila léky. Nesmrtelnost však přináší i možná rizika - největším z nich je přelidnění. Proto byla přijata Deklarace - pokud berete léky na dlouhověkost, jste Vyvolení a nesmíte mít děti. Kdo zákon poruší, bude potrestán a dítě se stane Přebytečným - méně hodnotným občanem, sloužícím Vyvoleným.
Patnáctiletá Anna s Petrem svůj osud Přebytečných odmítají, a pokusí se mu proto postavit. Podaří se jim to?


Moje hodnocení:

Anna je patnáctiletá holka, která žije v Grande Hallu. Žijí tam Přebytečné děti. Když přivezou do Grande Hallu Petra, který je stejně starý jako Anna. Anna nemá radost, protože mu musí pomáhat a on dělá jen problémy. Změní Anna názor? Bude mít Anna Petra radši, nebo ho nebude mít pořád ráda?

Tahle knížka měla lákaví obsah. Musela jsem jí mít a přečíst si jí. Líbila se mi, ale trochu mě i zklamala. Čekala jsem od ní trochu víc. Něco tam chybělo a příběh byl taky jednoduchý.
Přišlo mi, že Anna měla, jak se tak říká, vymytý mozek. Vůbec nechápala, co se děje a byla pro, co se děje v Grande Hallu. To my na ní trochu vadilo. Petr byl taková normální postava, jako bývají. Dělal hodně problému a snažil se přemlouvat Annu. Anna se nedala přesvědčit, ale pak změnila názor rychle, když se stalo pár věcí….
Styl psaní byl dobrý. Knížka se četla rychle. K tomu nevím, co vytknout.
Nejvíc mě asi překvapil konec. Tam mi ukáplo pár slziček, ale jinak byl konec moc hezký.
Obálka se mi taky hodně líbí, i když ty nápisy neříkají, tak úplně pravdu. Je tam napsáno, že se sní mít jedno dítě, ale v době, kdy je knížka psaná je to už zakázané. Na té obálce se mi líbí, Černobílé pozadí a krvavé červené nápisy. Dělá to hezký kontras a mě ta obálka hned zaujala.


Obálka:
Příběh:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama