Aliance

17. srpna 2014 v 13:01 | Laduka
Autor: Veronica Roth
Název: Aliance
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2014
Počet stran: 364
Žánr: Sci-fi, Dystopie
Série: Povstalecká trilogie (Divergence)
Díl: 3

Anotace:

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Prior kdysi věřila, je v troskách - zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek.
Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy - i své vlastní - zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce.
Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.


Moje hodnocení:

POZOR V PRVNÍM ODSTAVCI SPOILERY K PŘEDCHOZÍMU DÍLU!

Jeanine je po smrti a vlády se zmocní Evelyn spolu s odpadlíky. Zakáže frakce, opustit město, i když všichni viděli to video. Christina s Tris čekají, až je rozsoudí. Doufají, že nepůjdou na popravu, za zradu, která vlastně zrada ani nebyla. Tobias začne pomáhat své matce, i když se mu něco nezdá. Vznikne nová skupina, která si říká Aliance. Za co bojuje? Podaří se jí někdy zvítězit? Co se skrývá za městem?


Tahle série se stala jednou z mojí nejoblíbenějších. Jsem ráda, že jsem si jí nakonec přečetla.
Ten konec mě trochu překvapil, byla jsem trochu zklamaná, že to tak autorka napsala, ale na druhou stranu je to změna. Konec byl smutný, ale zároveň krásný. Brečela jse u něj.
Tenhle díl byl takový složitější něž ostatní. Byl víc na přemýšlení a někdy jsem měla pořádný zmatek v tom, co se děje, stalo, nebo proč to tak je. Hlavní bylo, že jsem chápala to důležité.
Taky mě v jednu chvíli hrozně štval Tobias a někdy i Tris, ale to se dá prominout. Taždý se někdy zachová špatně.
Taky mě mrzí, že autorka ,,zavraždila" skoro všechny moje oblíbené postavy.
Taky si myslím, že se v knížce najde spousta krásných vět s myšlenkou i bez ní. Jedna moje oblíbená, kterou končí knížka je:

"Už jako kluk jsem věděl: Život zanechává šrámy na každém z nás. A nikdo s tím nic nenadělá.
Ale začínám se učit i něco jiného: Že šrámy se mohou zahojit. Že každý z nás může někomu pomoct."

U této knížky taky obdivuju, že to napsala tak mladá autorka. Od ní si ráda přečtu další knížky, když napíše :) Už se nemůžu dočkat, až u nás vyjde Čtyřka.
Obálka se mi taky moc líbí. Tahle série je má prostě krásný.

Obálka:
Příběh:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama