Železný král

28. července 2014 v 14:10 | Laduka
Železný králAutor: Julie Kagawa
Název: Železný král
Nakladatelství:Knižní klub
Rok vydání: 2012
Počet stran: 368
Žánr: Fantasy-romány (young adult)
Série: Železná Víla
Díl: 1

Anotace:

První díl skvěle hodnocené "young adult" série s nádechem fantasy. Život šestnáctileté Meghan Chaseové se převrátí naruby, když se dozví, že jejího malého bratra unesly podivné bytosti do kouzelné země Férie. Během záchranné mise se ukáže, že Meghan je dcerou mocného Letního krále a ona samotná je pro mnoho obyvatel říše cennou trofejí. Ve snaze najít bratra se spojí s Ashem, zimním princem a svým nepřítelem, jehož chladná krása, statečnost a skrývaná zranitelnost jsou Meghan čím dál méně lhostejné…

Moje hodnocení:

Meghan je normální šestnáctiletá holka. Když se vrátí domů, ze školy, zjistí, že její bratr zmizel. Meghanse rozhodne ho najít. Zjistí, že je dcera Letního krále. Když začne hledat svého bratra, setká se s Ashem, zimním princem se kterým uzavře dohodu. Feriové jsou alergický na železo. Je to velké nebezpečí nebo ne? Objeví společně něco neznámého? Co se stane na jejích cestách?

Tahle knížka byla moje první young adult fantasy a hned se stala jednou z mích nejoblíbenějších. Pro mě to byl vážně kouzelný příběh, doplněný humorem a překvapeními.
Autorčin styl psaní se mi moc líbí. Začetla jsem se hned a knížku jsem zvládla přečíst za tři dny, z toho dva byly školní.
Meghan byla sympatická a kolikrát jsem si říkala, co bych dělala já na jejím místě. Některé situace zvládla dobře, jiné hůř, ale i tak se stala jednou z mích oblíbených hrdinek.
Ash. Co k němu říct. Ten byl dokonalý. Myslím, že aspoň polovině holek se musel líbit. Byl první knižní postava, kterou jsem si doslova zamilovala. Jasně někdy se choval hnusně, ale když se to tak vezme, měl k tomu důvody. Taky mě překvapilo jak byl starý.
Puk byl vtipálek. Taky jsem si ho oblíbila, ale Ash je Ash. Puk byl takový ten kamarád, který vždy pomůže, poradí a rozveselí a naopak. A tak by to mělo zůstat. Nemyslím to špatně :)
Grimalkin (kočka) měl někdy vážně skvělé hlášky. Někdy mi, ale připomínal Šklíbu z Alenky.
Taky se mi hodně líbí, že jsou v knížce vysvětlivky, dole, když je to není moc známí výraz. Např: Otaku, Kelpie...

Obálka je naprosto dokonalá. Název knížky je vyšší než obal a líbí se mi i bez obalu. To je jen černá s bílými nápisy. Taky se mi líbí, že na každé dvojstránce je napsaný název knihy a název kapitoly.

Tahle knížka je jasné ano a za mě je to jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Jen škoda, že nechtějí vydat další dva díly, vydaly jen dva, protože je vážně škoda, že se nedozvíme jak to skončilo.

Obálka:

Příběh:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama