Loď mezi hvězdami

24. července 2014 v 14:38 | Laduka

Autor: Beth Revisová
Název: Loď mezi hvězdami
Nakladatelství: Cooboo
Rok vydání: 2012
Počet stran: 360
Žánr: Sci-fi, fantasy, dystopie
Série: Loď mezi hvězdami
Díl: 1

Anotace:

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby "zmrazený pasažér" na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít...


Hodnocení:

Amy se nechá zmrazit, aby mohla být s rodiči, kteří souhlasili s projektem, že pomůžou na nové planetě. Jenže, Amy se probudí o 50 let dřív. Snaží se přijít na to proč, a kdo jí odpojil. Skamarádí se tam se Synem a Harleyem. Zjistí Amy kdo jí odpojil a přijdou na tajemství, co skrývá loď?

Od knížky jsem měla velké očekávání. Ne, že by se mi nelíbila, to ne, byla skvělá, ale přeci jen jí něco chybělo. Nenutila mě ke čtení, tolik jako jiné knížky. Musím, ale uznat, že nápad je to hezký. Byla to moje první sci-fi knížka a autorka jí napsala vážně dobře. Žádné zdlouhavé popisování strojů, kterému by stejně polovině čtenářů nerozuměla. Moc se mi líbil i popis lodi. Byl tak akorát dlouhý a věděla jsem vše důležité.
Kapitoly jsou rozděleny z pohledu Amy a Syna. Musím říct, že mi to rozdělení vůbec nevadilo. Naopak se mi líbilo, že vlastně vím, co dělají ty osoby ve stejnou dobu a nelítalo to v jedné kapitole, kde by v tom byl zmatek. Některé kapitoly jsou delší a některé kratší. Nejkratší obsahuje jednu větu o čtyřech slovech.
Co mě, ale hrozně štvalo byla slova ,,Xakru" a ,,Chucpe".

Obálka je nádherná. Líbí se mi vesmírné motivy, takže něco pro mě. Ještě, co se mi hodně líbí, je obrázek hned na začátku knihy, to moc v knihách nebývá.


Obálka:
Příběh:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama