Jestli zůstanu

24. července 2014 v 8:00 | Spencer
Autor: Gayle Forman
Název: Jestli zůstanu
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 211
Počet stran: 184 stran
Žánr: Literatura světová - Romány pro ženy

Anotace:

Šestnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče - a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí - odejít, anebo zůstat.

Moje hodnocení:

U téhle knížky mě zaujala obálka. Koupila jsem si ji a hned po pár stránkách mě fascinovala. Knížka má poutavý příběh, kvůli kterému budete muset číst dál.
Film, který je natočen podle této knihy půjde do kin letos v září. V hlavní roli uvidíme Chloë Grace Moretz, kterou můžete znát z filmů Kick-Ass nebo Temné stíny.

Kniha vypráví příběh Mii, která je v kómatu. Do kómatu se dostane nešťastnou náhodou, když auto s jejíma rodičema, bratrem a s ní samotnou dostane na ledu smyk.
Mia se probudí nad svým tělem a netuší co se stalo. Když si to uvědomí, začne se dívat po své rodině, když najde sebe úplně jí to dostane. Jede se svím tělem do nemocnice, kde jí sestra při operaci pošeptá, že je na ní, jak se rozhodne.
Její rodiče a bratr jsou mrtví a ona se začne rozhodova, jestli zůstane.
Ve vzpomínkách se vrací do minulosti a přemýšlí nad vším co se stalo. Mia umí hrát na cello a díky hudbě poznala i svého kluka Adama. Při rozhodování Mie pomáhá i to, že zbytek její rodiny i s Adamem jsou v nemocnici u ní.

A jak knížka dopadne, zůstane Mia nebo ne? To vám neřeknu, přeci jen si knížku přečtěte ať víte :)

+ knihy

- Hlavní hrdinka mi byla strašně simpatická.
- Obálka

- knihy

- Sem tam jsem nějaké věci nechápala, ale to bylo jen ve výjmečných případech

Obálka:

Příběh:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama