Ještě než umřu

23. července 2014 v 14:00 | Spencer
Autor: Jenny Downham
Název: Ještě než umřu
Nakladatelství: Eroika
Rok vydání: 2010
Žánr: Literatura světová - Romány

Anotace:

Sedmnáctiletá Tessa má stejné pocity, touhy a plány jako její vrstevníci. Na jejich uskutečnění má ovšem podstatně méně času. Trpí leukémií v pokročilém stadiu a v takovém rozsahu, že není možná žádná další léčba. Tessa se smiřuje s neodvratným osudem svérázným způsobem: sepíše si seznam věcí, které by ještě chtěla stihnout, dokázat, zažít, a pokud jí zdravotní stav dovolí, pustí se bezhlavě do jejich plnění.
Hluboká a pochopitelná lidská touha chovat se někdy jinak, než je běžné, porušit zákony, prožít skutečné dobrodružství, bláznivě se zamilovat, uniknout ze všednosti a konvencí se v kulisách umírání a omezeného času mění v napínavý a překotný boj o holé přežití, o samou podstatu lidské existence. Intenzivní příběh
odkrývající pozadí zamotaných rodinných vztahů, skrytých bolestí, příběh o rodičovské, sourozenecké a partnerské lásce, příběh o smíření a pomíjivosti všedních problémů promlouvá svou neúprosností, nesentimentalitou a jednoduchostí ke všem generacím čtenářů.

Moje hodnocení:

Ještě než umřu je nádherná knížka. Neumím ani vysvětlit, jak živě jsem se cítila, když jsem ji četla. Nejenže má knížka zajímavý příběh, ale taky vám umožní nahlédnout do života člověka, který trpí vážnou nemocí. Kniha je i zfilmovaná a v hlavní rolích vystupují: Dakota Fanning a Jeremy Irvine.

Kniha vypráví příběh šestnáctileté Tessy, která trpí Leukemií. Ukončí léčbu, protože by jí život stejně o moc neprodloužila, a navíc by byla v bolestech.
Tessa si začne psát seznam věcí, které chce stihnout předtím než umře.
Svůj seznam plní se svojí nejlepší kamarádkou Zoye. Na seznamu má spoustu zajímavých věcí. Jednou z nich je například: Říkat celý den na všechno ano.Na seznamu má taky spoustu nelegálních věcí jako: Brát drogy a krást. Samozdřejmě, aby příběh nebyl jen o plnění seznamu se Tessa zamiluje. Zamiluje se do svého souseda Adama. Adam je jiný, než se zdál. Tessiny nemoci se nebojí a zdáb se, že by Tessa mohla být konečně šťastná.
Tessina nejlepší kamarádka otěhotní, a tak se tam nějakou dobu řeší i to, jak to bude s dítětem. Tessaa si moc přeje, aby dítě své nejlepší kamarádky viděla, jenže doktor jí řekne, že se toho s největší pravděpodobností nedožije.

+ knihy

- Příběh
- Rozhodně ten konec. Ten mě dostal

- knihy

- Tessa mě chvílemi štvala svým chováním
- Začátek.

Obálka:

Příběh:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Snapeova Snapeova | Web | 23. července 2014 v 20:28 | Reagovat

Ahoj, ohledně těch obrázků. Vždy si vybereš místo, kam ho chceš asi vložit, normálně ho uložíš a vše a když máš to konečné nastavení, tak tam si vždy můžeš vybrat jestli má být uprostřed nebo vlevo, vpravo atd, takže podle toho, kde ho chceš to vol a půjde to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama