Alice a...Dóóóst dobrá rodinka

22. července 2014 v 22:13 | Laduka
Alice a...Dóóóst dobrá rodinka

Autor: Karen McCombie
Název: Alice a...Dóóóst dobrá rodinka
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2012
Počet stran: 206
Žánr: Dívčí romány
Série: Alice a...
Díl: (asi) 1

Anotace:


Hledáš dóóóst dobrou kámošku? Třináctiletá Alice bude pro tebe tou nejlepší. Hrdinka dóóóst dobrých příběhů řeší stejné problémy jako všechny holky po celém světě: spory se sourozenci, nepochopení ze strany rodičů, vztahy s kamarádkami a první lásky.
Pro začátek varování: Nikdy si nezkoušejte ostříhat ofinu, když máte špatnou náladu.


Moje hodnocení:

Alice a...Dóóóst dobrá rodinka, byla první knížka, kterou jsem četla od této autorky. Byla jsem zvědavá a nezklamala mě.

Alice je třináctiletá holka, která má zvláštní rodinu. Její maminka cestuje. Táta má dílnu s cyklistickými koly a chodí jim domů pomáhat babička. Má dvě sestry a jednoho bratra. Nejstarší sestra se jmenuje Linn, je pořádná a často se hádá s druhou sestrou Jablou. Jabla je zvláštní, má ráda různé kravinky, ozdobičky a světýlka. Alice je třetí a nejmladší je bratr Tor. Tor miluje zvířata, proto jich mají hodně doma.

Tento díl je o tom, že sestry vymýšlí dárek pro tátu k narozeninám, nemůžou nic vymyslet. Do toho začne chodit s Alicí nová holka do třídy. Alice jí nemá ráda, ale názory se mění, ne?

Četla jsem jí asi před rokem. Knížku jsem dostala od tety a strejdy k narozeninám. Nechtělo se mi jí vůbec číst, takže ležela, spolu s dalšími třemi díly, v mé knihovně asi tři čtvrtě roku. Když jsme jeli na dovolenou, tak jsem neměla, co sebou, tak jsem se konečně dokopala a vzali si jí. Mile mě překvapila. Je to skvělá oddechovka. Je vtipná a v některých případech se s Alicí vidím podobně. Je to vážně skvělá kniha. Nevím teda jestli by bavila i starší čtenáře, ale mě bylo tenkrát třináct, za chvíli čtrnáct a moc se mi líbila. Abych řekla pravdu, kdybych sehnala další díly, doma jich mám šest, tak si je klidně koupím a přečtu.

Obálka se mi líbí, ale žádný zázrak to také není. Co se mi, ale líbí tak je barva té obálky, protože miluju tyrkysovou.


Obálka:

Příběh:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama